Sun. Jul 14th, 2024

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Šodien svinam Bitcoin tīkla ģenēzes bloka iegūšanas 11.gadadienu !!!

2009. gada 3. janvārī persona vai cilvēku grupa ar pseidonīmu Satoši Nakamoto palaida bitkoina pamattīklu, iegūstot ģenēzes bloku ar 50 BTC.
Dažus mēnešus pirms tīkla palaišanas — 2008. gada 31. oktobrī — tika publicēts Bitcoin white paper, kurš atrodams mūsu mājaslapā angļu valodā sadaļā White paper.
Satoši Nakamoto personība un bitkoina radīšanas motīvi joprojām paliek noslēpums, ko cenšas atrisināt gan kriptokopiena kā arī liels daudzums žurnālistu ārpus tās.
Pirmās kriptovalūtas ģenēzes blokā ir ierakstīts raksta “Chancellor on brink of second bailout for banks” virsraksts no britu izdevuma The Times.

Tādējādi viens no Nakamoto stimuliem varēja būt  2007. -2008. gadā iesākusies pasaules finanšu krīze, kuru pavadīja lielāko ieguldījumu banku sabrukums, visdažādāko ražošanas apjomu samazinājums, pieprasījuma un izejvielu cenu kritums, bezdarba pieaugums un valstu aktīva iejaukšanos ekonomikā. Kā gāja mums, to vislabāk pastāstīs 300 tūkstoši uz ārzemēm emigrējošo tautiešu.
Pirmā bitkoina transakcija notika 2009. gada 12. janvārī – Satoši Nakamoto nosūtīja 10 BTC Helam Finijam (kurš ,starp citu, ir viens no kandidātiem uz Satoši Nakamoto lomu) . Trīs dienas pirms tam tika publicēta programmatūras versija – Bitcoin 0.1, kuru atradsiet mūsu mājaslapā sadaļā “Tehnoloģija”.

2010. gada jūlijā notika pirmās kriptovalūtas cenas rallijs – cena pieauga no $0,0008 līdz $0.08. Tātad pēdējo 10 gadu laikā bitkoins ir pieaudzis par 9000000%, apsteidzot visus iespējamos biržu akciju cenu indeksus.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!