Fri. May 24th, 2024

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Bitkoina tīkls turpina attīstīties

Praktiski pēc visiem parametriem Bitcoin tīkls aktīvi attīstījies kopš tā izveidošanas brīža. Par to runā pētnieki no Glassnode.

Par aptuveni 234% pieaudzis BTC turētāju skaits. Tā saucamā 2020.gada maija halvinga priekšvakarā (balvas samazināšana par bloka ieguvi) monētu īpašnieku skaits pārsniedz 30 miljonus.

Tīklā strauji aug gan nelielo kriptovalūtu, gan lielo spēlētāju (“vaļu”) skaits, kuri kontrolē tūkstoš monētu un vairāk. Turklāt mazāko aktīvu īpašnieku skaits pieauga daudz ātrāk.

Transakciju aktivitāte ekosistēmā palielinājusies no 2016. gada par 44%. Pētnieks Rafaels Šultcs-Krafts, kurš sniedz Glassnode statistiku par bitkoina attīstību, pievērš uzmanību tam, ka ne par kādām maineru aktivitātēm runāt nav jēgas.

Skaitļošanas jauda ir stabili augusi kopš 2009. gada. Tīkla Hešrets pieaug no gada uz gadu, tikai no iepriekšējā halvinga šis rādītājs palielinājies par 6800% (no 1,57 eksahešiem sekundē (EH/s) līdz 109,03 EH/s).

Pēdējo četru gadu laikā tīkls ir kļuvis ievērojami drošāks, jo tajā regulāri tika pieslēgti jauni maineri, kas samazina platformas centralizācijas risku.

Analītiķi secina, ka bitkoina ekosistēmas izaugsme liecina ne tikai par milzīgo jaunās tehnoloģijas potenciālu, bet arī par ilgtermiņa tendenci BTC kursa stiprināšanai.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!