Sat. Jun 22nd, 2024

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

No 2020. gada 1. jūnija Kanāda sāka regulēt visu kriptovalūtu firmu darbību

No 2020. gada 1. jūnija Kanāda sāka regulēt visu kriptovalūtu firmu darbību. Tagad uzņēmumiem ir jāreģistrējas Kanādas finanšu operāciju un pārskatu analīzes centrā (FINTRAC).
Kriptovalūtas firmas, kas sniedz pakalpojumus Kanādas iedzīvotājiem – virtuālo valūtu apmaiņu un ražošanu, tiks regulēti kā uzņēmumi, kas sniedz finanšu pakalpojumus. Tām pilnībā jāievēro visas Kanādas finanšu operāciju un pārskatu analīzes centra (FINTRAC) prasības, kā arī jāveic reģistrēšana.

Jebkurai fiziskai un juridiskai personai Kanādā ir pienākums sniegt pārskatu par transakciju veikšanu ar kriptoaktīviem, kuru summa ir lielāka par 10 000 Kanādas dolāriem. Šādus grozījumus valdība ierosinājusi jau pērnā gada jūlijā. Kanādas kriptovalūtas firmas Bull Pulio ģenerāldirektors un Bitcoin (Francis Pouliot) apstiprināja, ka grozījumi jau ir spēkā.

Pulio to uzskata par lielu sasniegumu, neskatoties uz to, ka valstij bija nepieciešami aptuveni pieci gadi, lai saskaņotu to, kādas darbības ar digitālajiem aktīviem jāpielāgo. Kanādas parlaments ierosināja iekļaut bitkoinu noteikumos par naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu jau 2014. gadā.

“Grozījumi likumā ir tālu no ideāla, bet varēja būt vēl ļaunāk.” Bitkoins ir nauda, tāpēc tas jāregulē vienlīdzīgi ar parasto naudu. Ja nebūtu jāziņo par lielu darījumu veikšanu, es to būtu nosaucis par pilnīgu uzvaru,” sacīja Pulio.

Viņš atzīmēja, ka izmaiņas likumdošanā īpaši ietekmēs bitkomātu operatorus, jo lielākā daļa firmu, kas strādā ar bitkoinu Kanādā, jau ievēro stingras prasības KYC procedūrai. To pieprasa partneri, kas veic maksājumu apstrādi, lai novērstu krāpnieciskās transakcijas.

Atgādinām, ka pagājušajā ziemā Kanādas finanšu regulators (AMF) piedāvāja salīdzināt bitkoina mainingu ar vērtspapīriem, bet Kanādas Vērtspapīru administratori (CSA) gatavojās izstrādāt normatīvu bāzi blokķēdes tehnoloģijām, lai samazinātu risku šīs tehnoloģijas ieviešanā dažādās jomās.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!