Kriptovalūtu biržas

To ko vajadzētu iegaumēt uzreiz – kriptovalūtu biržās valda dzelžains likums – nauda tiek paņemta no neprofesionāla iesācēja un pārlikta profesionāļa kabatā ilgākā vai īsākā laika sprīdī. Pirms sākt kaut ko darīt un iestartēt biržā ar savu rūpīgi gadiem krāto kapitālu kā tādam vecam biržas lauvam – obligāts noteikums ir noskatīties filmu ar Maiklu Duglasu galvenajā lomā “Wallstreet” un izlasīt vismaz kādas pārdesmit grāmatas par tirgošanos biržās. Neviens Jums tur neko nedāvinās un parasti 90/90/90 likums (90% iesācēji zaudē 90% sava kapitāla 90 dienās ) izpildās daudz ātrāk.

ASV pieredzējušākais investors Vorens Bafets nenodarbojas ar spekulāciju kriptovalūtu biržās, jo uzskata to par absolūtu neprātu. Un attēlā redzamajam līdzīgs auto pieder kriptovalūtu biržas Bitmex dibinātājam Artūram Heiesam, nevis kādreiz piederēs Jums. Nealojamies un raugāmies uz dzīvi bez rozā brillēm – Kazino vienmēr uzvar. Cita lieta, ja gribat iegādāties kādus satoši un noglabāt nebaltai dienai – tad kriptovalūtu biržas ir lētākā, bet ne tā visvienkāršākā izvēle. Šādai operācijai vislabāk tomēr noderēs mobilās aplikācijas.

Savukārt, ja plānojat nodarboties ar mainingu un segt savus operacionālos izdevumus – elektrības izmaksas, maineru iegādes izmaksas, telpu īres izmaksas – tad samainoto kriptovalūtu vislabāk būs iespējams pārdot tieši kriptovalūtu biržās.

Šis ir reālais šodienas kriptovalūtu biržas KRAKEN BTC/EUR kurss 24.stundām, 7 dienām, 30 dienām un 6 mēnešiem:


bitcoin price chartbitcoin price chart

Uzklikšķinot uz katru no grafikiem Jūs savienosim ar  lapas vietni http://bitcoinity.org, kur Jūs atradīsiet daudz advancētāku BITCOIN/EURO kursa grafiku tiešraidē, kā arī iespēju apskatīt bitkoina kursu populārākajās kriptovalūtu biržās: Bitcoinde, Bitstamp, Bit-x, BitMarket u.c.


bitcoin price chartbitcoin price chart

Pirmā Bitcoin birža tika palaista 2010.gada nogalē uz parasta klēpjatora ar visai pieticīgiem parametriem. Biržu sauca Mt.Gox un tā piedzīvoja bankrotu, tās klienti pazaudēja diezgan lielus finanšu līdzekļus. Periodiski biržas bankrotē vai tiek aizliegtas, vai tās uzlauž hakeru grupējumi, vai ja atklājas kādi noziedzīgi nodarījumi, nākamajā dienā varat ieraudzīt lielu FBI logo savā ekrānā. Bitcoin vienmēr ir gājis pa naža asmeni, un ne vienmēr tas ir paticis valsts varas pārstāvjiem. Tomēr nevar vainot tehnoloģiju, ja kāds to izmanto nelegālām darbībām, kā  , piemēram, nelegālajā ASV tirgū Silk road.  Šajā sadaļā būs īss biržu apraksts un lietas, kurām vajadzētu pievērst uzmanību.

Bitkoina ēnas puses.

Bitkoinam ,protams, ir arī savas ēnas puses. Regulāri biržām notiek hakeru uzbrukumi, pēc kuriem biržu menedžeri noplāta rokas, bet jūs savu bitkoinus vienkārši zaudējat. Uzmanīgi izlasiet zemāk rakstīto un iegaumējiet!

Pirms sākt operēt ar Bitcoin un “Lielās operācijas” laikā:

  1. Jums jābūt absolūti pārliecinātam par savu datora drošību, – vislabāk uzstādiet jaunu antivīrusa programmu, un neskopojieties – ar demo versiju nepietiks.
  2. Nomainiet savu datora paroli, paroles no sērijas 123, parole utt. ir gards kumoss jūsu bitkoinu kārotājiem – hakeriem, kurus vieno izcilas datorprasmes.
  3. Neaizmirstiet pierakstīt gan sava Bitkoina maciņa adresi, slēpto atslēgu un citas paroles un noglabājiet tās drošā vietā. Ja pazaudēsiet tās, tad ardievu jūsu bitkoini.
  4. Darbības bitkoina tīklā ir neatgriežamas, jūs nevarat atsaukt kļūdainu maksājumu, tādēļ pārbaudiet savus darījumu partnerus, pirms uzsākat kādas kustības. Un paturiet prātā – Satoši Nakamoto nekļūdīsies, uz jūsu adresi atskaitot 1000 bitkoinus, nemaz neceriet.
  5. Lielas bitkoinu summas nepieciešams turēt uz no datortīkla atslēgta datora, noīrējiet seifa nodalījumu kādā bankā un iekopējiet visu svarīgāko informāciju divās USB atmiņās. Tā būs vienīgā drošā vieta.
  6. Neplātieties ne paziņām, ne tīklā, ka operējiet ar Bitkoiniem un esat tajos iegūldījis lielas summas, labāk paklusējiet, tas pasargās jūsu ieguldījumus. Bitkoini mīl klusumu.
  7. Atcerieties – šobrīd biržas nenes nekādu atbildību jūsu priekšā, ja hakeri iztīrīs jūsu biržas kontu, biržas menedžeri noplātīs rokas, bet Latvijas policija Jums nolasīs Latvijas bankas apkārtrakstu par bitkoiniem. Ja esat nolēmis izdarīt ilgtermiņa investīciju – tad skatīt 4.punktu.
  8. Ja nu tomēr esat nolēmis kļūt par rūdītu kriptovalūtu tirgus brokeri, sadaliet savus ieguldījus pa vairākām biržām un sekojiet jaunākajām regulatoru ziņām.
  9. Neveltiet darījumiem ilgāk par 30-60 minūtēm dienā, jo tas var pārvērsties par atkarību. Neskatieties savā viedtālrunī katras 15-30 minūtes, kā mainās kurss, vienalga jūs šos procesus ar savu nanoieguldījumu nevarat nekādi ietekmēt. Veltiet vairāk laiku ģimenei, bērniem, draugiem – tās ir daudz lielākas vērtības par digitālo naudu.
  10. Ja domājat, ka kļūsiet par miljonāru, pērkot un pārdodot bitkoinus, tad visticamāk kļūdāties – to vajadzēja darīt 2013.gadā, kaut nenoliedzami ir skaidrs, ka bitkoinu skaits ir ierobežots ( 21 mlj. emisija ) un palielinoties pieprasījumam un tirdzniecības vietām, kas tos akceptēs, to vērtība pieaugs.
  11. Iesāciet ar virtuālu kontu, piemēram eToro aplikācijā, trenējieties virtuāli pirms ieguldīt īstu naudu. Neviens nekļūst par pasaules čempionu bez treniņiem.
  12. Lai pārliecinātos, ka jūsu nervu sistēma spēj izturēt Bitcoin un citu kriptovalūtu kritumu, pasūtiet, piemēram kādu Bitcoin karti, nopērciet Bitcoin par 100 EUR un pavērojiet kā 100 EUR dienas laikā nokrīt par 20%, nākošās dienas laikā vēl par 20%, aiznākošās dienas laikā jau par 30% un pēc trīs dienām jūsu kontā ir vairs tikai 30 EUR, to arī sauc par kriptovalūtu tirgus volatilitāti. Gada laikā šādi straujas Bitcoin vērtības krišanas cikli ir vismaz 5-7, kuriem seko lēns Bitcoin cenas kāpums uz jaunām virsotnēm. Tas protams negarantē to, ka vienā brīdī nenotiks Bitkoina tirgus kolapss un jums kādu rītu pamostoties 1 BTC maksās apaļus 0.00 EUR. Ja spējat to uztvert mierīgi un ar humoru, tad varat sākt iepazīties ar kriptovalūtu biržām.

Bitcoin un citu kriptovalūtu biržas.

Šeit publicējam interneta vietņu saites uz lielākām un mazākām kriptovalūtu biržām. Brīdinām, ka biržas ir patstāvīgi pakļautas hakeru uzbrukumiem un saistībā ar regulācijas trūkumu, biržas par trešo pušu radītiem zaudējumiem Jums neatbild. Tas nozīmē, ka ja hakeri uzlauzīs biržu un nozags jūsu naudu vai kriptovalūtas, tad jūs to visticamāk neatgūsiet. Kriptovalūtu tirgus ir ļoti dinamisks un tas reizē ir gan augošs, gan krītošs un cenu svārstības diennakts laikā var būt pat 30% robežās. Tālāk jau viss jūsu rokās:

  1. BINANCE – https://www.binance.com
  2. BITTREX – https://bittrex.com
  3. BITFINEX- https://www.bitfinex.com
  4. OKEX – https://www.okex.com
  5. BITHUMP – https://www.bithumb.com
  6. BITFLYER – https://bitflyer.jp
  7. HUOBI – https://www.huobi.pro/ru-ru/
  8. POLONIEX – https://poloniex.com
  9. GDAX – https://www.gdax.com
  10. BITSTAMP- https://www.bitstamp.net
  11. KRAKEN – https://www.kraken.com
  12. COINCHECK – https://coincheck.com
  13. GEMINI – https://gemini.com

Ja gribat uzzināt vairāk bitkoina cenām dažādās biržās: http://bitcoinity.org/markets/kraken/EUR

Dažu populārāko kriptovalūtu biržu apskats.

Kriptovalūtu birža KRAKEN.

Kriptovalūtas birža Kraken tika izveidota 2011. gadā un to izdarīja Džesse Pauels, viens no pirmajiem bitkoina entuziastiem, veidojot biržu kā alternatīvu (tagad slēgtajai) biržai Mt. Gox.

Kraken ir viena no nedaudzajām lielajām biržām, kurai ir nevainojama reputācija drošības jautājumos, un kļuvusi par pirmo kriptovalūtas platformu, kas ir prezentējusi pilnu audita sistēmu (Proof-of-Reserves), kas kriptogrāfiski pārbauda, vai biržas lietotāju bilance sakrīt ar līdzekļiem uz Kraken makiem.

Reģistrēšanās biržā ir diezgan parasta procedūra – ir jāpāriet uz https://www.kraken.com/ru-ru biržas vietni (krievu valodas lokalizācija) un jānoklikšķina uz pogas Izveidot kontu augšējā labajā stūrī. Lai izveidotu kontu, ir jāizdomā parole (izmantojiet sarežģītu paroli, neizmantojiet vecās paroles atkārtoti) un jāapstiprina savu e-pastu. Tūlīt pēc ieejas kontā lietotājam tiks piedāvāts izvēlēties divfaktoru autentifikācijas metodi.

Kraken lietotāja saskarne ir sadalīta trīs sekcijās: vienkārša, vidēja un sarežģīta.

Šīs sadaļas ir orientētas uz jaunpienācējiem, pieredzējušiem lietotājiem un profesionāļiem. Vienkāršais interfeiss piedāvā jaunpienācējiem iegādāties vai pārdot digitālos aktīvus pēc tirgus vai limita ordera. Vidējie uzstādījumi ietver maržinālās tirdzniecības opcijas (ar maksimālo plecu 5 x), piedāvā izstādīt ordera atvēršanas un atcelšanas laiku (ja tas netiks izpildīts). Saliktie iestatījumi paplašina limita orderu opcijas un ļauj pielāgot ordera slēgšanas nosacījumus.

Kraken ir neparasts ar to, ka standarta tirdzniecības saskarnē nerāda ierastos grafikus un citas kriptovalūtu tirgus metrikas. Lai to parādītu, jānospiež “Kraken Pro”, kas atvērs tirdzniecības saskarni, kas ir ļoti līdzīga Cryptowatch servisa saskarnei, kuru Kraken iegādājusies 2017. gadā. Arī pie tirdzniecības pāra pogas ir TradingView grafiks.

Biržas Kraken komisiju ziņā ir diezgan konkurētspējīga un salīdzinoši caurspīdīga. “Salīdzinoši”, jo informācija par komisijām ir izkaisīta visā vietnē, tāpēc ir diezgan grūti tās novērtēt kopumā. Tomēr komisijas ir aptuveni vienā līmenī ar populārajām kriptovalūtu biržām. Tāpat kā daudzām kriptovalūtu biržām, Kraken ir plāns, kas ir atkarīgs no treideru izsoles apjomiem. Tā ir arī viena no nedaudzajām biržām, kas piedāvā nulles komisijas treideriem ar lieliem apjomiem. Treideriem ar 30 dienu tirdzniecības apjomu mazāk par $50 000 Kraken iekasē 0,16% meikeriem un 0,26% teikeriem.

Komisijām depozītiem un izvadei kriptovalūtā Kraken ir diezgan sarežģīta struktūra. Kopumā komisija par līdzekļu izvadīšanu vairumam kriptovalūtu ir diezgan zema, izņemot USDT ($5 par izvadi).

Komisiju izmaksas par dažiem no zināmākajiem digitālajiem aktīviem:

Bitkoins (Kraken atrodas zem tikera XBT) – bezmaksas depozīts, komisija par izvadi 0,0005 XBT. 0,0001 XBT minimālais depozīts un 0,005 XBT minimālā izvades summa.
Ethereum (ETH) – “nelielā komisija par ETH pārskaitījumu uz Kraken maku”, komisija par izvadi 0,005 ETH. 0,05 ETH minimālais depozīts un 0,01 ETH ir minimālā izvades summa.
XRP – bezmaksas depozīts, 0,02 komisijas par XRP izvadi. 0,00001 XRP minimālais depozīts un 25 XRP minimālā izvades summa.
Litecoin (LTC) – bezmaksas depozīts, 0,001 LTC komisija par izvadi. 0,0001 LTC minimālais depozīts un 0,01 LTC minimālā izvades summa.
Tether (USDT) – bezmaksas depozīts, 5 USD T komisija par izvadi. 1 USD T minimālais depozīts un 10 USD T minimālā noņemšanas summa.

KRAKEN verifikācija.

Tāpat kā daudzas populāras kriptovalūtas biržas, Kraken atbilst KYC/AML noteikumiem.

Birža sadala lietotāju kontus 4 dažādos līmeņos, no kuriem katrs piedāvā papildu funkcijas, augstākus limitus un vairāk papildināšanas un izvades iespējas. Ir pieejami šādi līmeņi:

Nulles līmenis. Sākotnējais līmenis visiem Kraken kontiem, kuriem ir apstiprināta e-pasta adrese. Lietotāji ar nulles līmeni var skatīt platformu, bet nevar ievadīt/izvadīt līdzekļus vai veikt darījumus.

Bāzes līmenis. Lai sasniegtu pirmo līmeni, jums jānorāda savs vārds, dzimšanas datums, dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs. Tas ļaus tirgot kriptovalūtas, dos piekļuvi maržinālai tirdzniecībai, bet neatļauj ieviest, izvest vai tirgoties  ar fiat valūtām. Pirmā līmeņa kontiem nav maksimālu limitu uz kriptovalūtu depozītiem, bet ir ierobežojumi $5000 dienā/tirdzniecībai ar kriptovalūtām.

Vidējais līmenis. Otrais līmenis pieprasa personas apliecību, dokumentus, kas apliecina dzīvesvietas adresi, foto identifikāciju un informāciju par nodarbošanos. Otrā līmeņa konti var ievadīt līdz $100 000 dienā vai $500 000 mēnesī. Bez tam otrā līmeņa konti ļauj tirgot pāros ar fiat valūtām, ir palielināts limits kriptovalūtu izveidei – $500 000 dienā. Fiat valūtu izvades limits – $100 000 dienā un $500 000 mēnesī. Šis līmenis domāts treideriem ar ļoti nopietnām priekšzināšanā. Atceramies 90/90/90 likumu – 90% iesācēju zaudē 90% no depozīta pirmajās 90 dienās.

Profesionālais līmenis. Trešā līmeņa apstiprinājuma saņemšana pieprasa finanšu pārskatu sniegšanu un pārbaudes norisi AML ietvaros (naudas atmazgāšanas apkarošana). Pēc pārbaudes tiks uzstādīti individuālie limiti, paaugstināti maržinālās tirdzniecības limiti, kā arī atvērta piekļuve OTC (ārpusbiržas) laukumam Kraken.

Kriptovalūtas biržā KRAKEN tirgotie aktīvi.

Kraken rūpīgi pienāk digitālo aktīvu atlasei, tāpēc treideriem, kuriem ir tirdzniecības pieredze, piemēram, kriptovalūtu biržā Binance, šī birža var šķist diezgan trūcīga.

Pašlaik Kraken piedāvā maržinālo tirdzniecību astoņām kriptovalūtām. Pieejamais kredītplecs tām ir vismaz 2 x. Maksimālais plecs (5 x) ir tikai bitkoinam, Ethereum un XRP. Bet atkal – šo izmantot var tikai profesionāļi, – mēs tādi ar Jums neesam.

Kopumā Kraken orientējas uz treideriem, kuri tirgo topu kriptovalūtas aktīvus un nepieder tiem, kuri “meklē izdevību” starp tokeniem un mazpazīstamiem projektiem.

Birža stabili ietilpst top 50 biržu sarakstā pēc tirdzniecības apjoma CoinMarketCap. Lielākā daļa apjomu veido BTC/USD, BTC/USD, ETH/USD un ETH/EUR (aptuveni 75% no dienas tirdzniecības apjoma Kraken). Diennakts tirdzniecības apjoms biržā ir aptuveni $100 miljoni. Mazāk populārākie tirdzniecības pāri ir ar likviditātes problēmām, tāpēc tas nav labākais variants tiem, kuri strādā ar mazpazīstamiem digitālajiem aktīviem.

Kraken reputācija un drošība

8 gadu laikā birža Kraken ieguvusi lielu autoritāti kriptoindustrijā. Birža regulāri veic iekšējo auditu un cenšas demonstrēt caurspīdīgumu pat negodīgas konkurences apstākļos. Piemēram, liels skaits mazāk autoritatīvo biržu nodarbojas ar wash-treidingu, lai mākslīgi palielinātu savus tirdzniecības apjomus. Pēdējais Blockchain Transparency Institute pārskats rāda, ka Kraken nav konstatētas nekādas wash-treiding pazīmes, bet birža (kopā ar Coinbase) sniedz visprecīzākos tirdzniecības datus.

Tomēr, neskatoties uz Kraken augsto reputāciju, internetā var atrast pietiekami daudz negatīvu komentāru par platformas darbību. Lielākajā daļā sūdzību tiek pieminētas problēmas ar verificēšanu un lēnu atbalsta dienesta darbību. Arī 2017. gadā biržā tika novēroti bremzēšanās uz saistībā rekordlieliem tirdzniecības apjomiem.

Tomēr, kad runa ir par drošību, maz kura birža var konkurēt ar Krakenu. Šobrīd Kraken ir viena no tām nedaudzajām kriptovalūtu biržām, kas nekad nav uzlauztas.

Biržas vadītājs Džesse Pauels saka, ka viņš un visi biržas darbinieki ir “hroniski paranoiķi”. Birža pievērš īpašu uzmanību personālam. Ja kāds uzņēmumā izdara kaut ko aizdomīgu, piemēram, pārlūkoja kādu kontu, uz kuru nebija attiecīga atbalsta pieprasījuma, – tiks uzsākta iekšējā izmeklēšana. Kas attiecas uz  darbinieku personisko dzīvi, Kraken iesaka visiem, kuri strādā uzņēmumā, nevienam nestāstīt par to (īpaši sociālajos tīklos).

Lai sasniegtu maksimāli iespējamo drošības līmeni, uzņēmums Kraken glabā lielāko daļu lietotāju līdzekļu uz aukstajos makos (hardware wallet), kas ir ģeogrāfiski sadalīti vairākās valstīs. Kraken serveri tiek kontrolēti visu diennakti un atrodas bruņotu apsargu aizsardzībā, bet kiberdrošības ekspertu grupa regulāri pārbauda potenciālo ievainojamību esamību.

Kraken lietotājiem piedāvā vairākas papildu opcijas konta aizsardzībai. Tās ietver papildu divfaktoru autentifikāciju, kā arī konta iestatījumu bloķēšanu.

Kriptovalūtu birža Bitstamp

Bitstamp ir Luksemburgas kriptovalūtas birža, kas tika izveidota 2011. gadā un to izdarīja Neits Kodriči un Damans Merlaks. Ieķīlājot tikai 1000 eiro, viņi ir spējuši pārvērst Bitstamp par šobrīd vadošo kriptovalūtas biržu Eiropā.

2018. gada oktobrī lielu daļu Bitstamp akciju iegādājās Beļģijas investīciju kompānija NXMH. Saskaņā ar Bitstamp iesniegumu biržas pārdošana nekādā veidā neietekmēja platformas vadību un kopējo koncepciju.

Šodien Bitstamp ir biroji Londonā, Luksemburgā un Ņujorkā, un tā joprojām orientējas uz Eiropas tirgu. Klienti no Eiropas Savienības, kā arī lielākā citu valstu saraksta, var iegādāties bitkoinus šajā platformā, izmantojot debetkarti vai kredītkarti.

Biržai ir mobilā aplikācija Android un iOS, bet tai (tāpat kā jebkurai citai šādai lietojumprogrammai) ir diezgan ierobežots tirdzniecības instrumentu komplekts. Bitstamp integrēta ar TradingView, kas ietver plašu tehnisko indikatoru un instrumentu klāstu, kas nepieciešami kriptovalūtu efektīvai tirdzniecībai. Kā izskatās Trading View rīks var apskatīties šeit: www.bitkoins.info

Neskatoties uz to, ka arvien vairāk kriptovalūtu biržu pievieno maržinālās tirdzniecības opciju, Bitstamp nepiedāvā šo pakalpojumu kā arī tirdzniecību ar  derivatīviem birža nepiedāvā. Un tas mūsu ieskatā ir mulzīgs pluss.

Reģistrēšanās Bitstamp

Konta atvēršana Bitstamp ir salīdzinoši sarežģīts uzdevums, jo tam ir jāveic obligāta verificēšanas procedūra. Tas atšķir Bitstamp no vairuma citu biržu, kuras uzliek ierobežojumus lietotājiem, kuri izveidojuši kontu (kam vairumā gadījumu nepieciešams tikai elektroniskais pasts), bet ne verificē lietotājus (atskaitot tās biržas, kurās verificēšana vispār nav nepieciešama, pagaidām vēl arī ir tādas).

Lai reģistrētos biržā, ir jāpāriet uz https://www.bitstamp.net/ vietni un jānospiež Register.

Bitstamp piedāvā divus konta tipus: personālais un korporatīvais. Lielākajai daļai lietotāju pietiks ar pirmo variantu.

Tālāk jāaizpilda lauki ar vārdu un uzvārdu, kā arī jānorāda (un jāapstiprina) e-pasta adrese.

Pēc tam Bitstamp ierosinās veikt verificēšanas procedūru. Vispirms jums būs jāievada pilns vārds un uzvārds, kā arī jānorāda dzimšanas datums un tautība. Pēc tam jums būs jāapstiprina jūsu mobilais tālruņa numurs. Pēc tā apstiprināšanas jāsniedz derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, vadītāja apliecība vai ID karte).

Birža piedāvās vienreizēju saiti uz Onfido – trešās puses servisu dokumentu verificēšanai un lietotāju personībai. Izmantojot viedtālruni (neaizveriet pārlūkprogrammas logu datorā), jums jāielādē identitātes dokuments un jāuzņem īss video, kurā jāatkārto trīs cipari un jāskatās pa labo plecu. Kad esat izpildījis visas  prasības, varat turpināt verificēšanas procedūru datorā – ja esat to izdarījis pareizi, jums ir jāredz šis logs:

Tālāk jums jāapstiprina sava dzīvesvietas adrese, izmantojot rēķinu par komunālajiem pakalpojumiem, bankas vai valdības izsniegtu dokumentu (piemēram, nodokļu deklarāciju).

Pēdējais pārbaudes posms ir papildu informācijas veidlapas aizpildīšana ar atbildēm uz jautājumiem par jūsu profesiju, ienākumu un lietošanas mērķiem Bitstamp.

Pēc visu posmu veikšanas jūs saņemsit piekļuvi tirdzniecības platformai, bet, lai to izmantotu, jums būs jāgaida verificēšanas pabeigšana no biržas puses.

Birža nekavējoties piedāvās jums izstādīt divfaktoru autentifikāciju, izmantojot Google Authenticator.

Atšķirībā no daudzām citām biržām Bitstamp neuzstāda nekādus ierobežojumus depozītā līdzekļu izvadei. Tiklīdz jūsu kontu verificēs, jums vairs nebūs jāuztraucas par papildu informāciju (ja vien jūsu konts nesāks nodarboties ar aizdomīgām darbībām).

Digitālie aktīvi, kas pieejami Bitstamp

Kad runa ir par digitālo aktīvu izvēli, Bitstamp ir viena no “minimālistiskākajām” biržām tirgū, jo atbalsta tikai piecas kriptovalūtas. No otras puses, tie ir pieci lielākie kriptoaktīvi pēc tirgus kapitalizācijas – Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP un Bitcoin Cash. Birža arī atbalsta ASV dolārus, eiro un nestrādā ar steiblkoiniem.

Bitstamp ir viena no nedaudzajām (ja ne vienīgā) kriptovalūtu platformām, kas ļauj lietotājiem izvadīt savus līdzekļus zeltā. Pašlaik zelta izvade ir pieejama tikai klientiem no ES, bet piegāde ir pilnībā apdrošināta (zeltu var saņemt arī uzņēmuma Moro birojā Slovēnijā bez maksas).

Kopumā birža piedāvā 14 tirdzniecības pārus pret dolāru, eiro vai Bitcoin. Bitstamp ir arī viena no nedaudzajām kriptovalūtas biržām, kuras piedāvā pāris EUR/USD.

Tādējādi, jo Bitstamp ir diezgan ierobežota kriptovalūtu izvēle, treideri un investori, kuri vēlas piekļūt mazāk zināmajām monētām, būs jāmeklē sava birža citur.

Tomēr visiem Bitstamp aktīviem ir augsta likviditāte. Parasti biržā ik mēnesi tiek apgrozīts vairāk nekā $1 miljards – birža ietilpst lielāko tirdzniecības biržu TOP50 (pēc CoinMarketCap datiem). Saskaņā ar analītiskās kompānijas Messari reitingu, Bitstamp ir viena no 10 kriptovalūtas biržām ar reāliem tirdzniecības apjomiem un nenodarbojas ar wash-treidingu (šajā desmitniekā arī ietilpst Binance, Bitfinex, Bitflyer, Bittrex, Coinbase Pro, Gemini, itBit, Kraken un Poloniex). Birža aktīvi ievieš tehnoloģijas cīņai ar tirgus manipulācijām, lai piesaistītu kriptovalūtu tirgum lielos institucionālos investorus.

Bitstamp tirdzniecības komisijas

Tāpat kā daudzas biržas, Bitstamp stimulē lielus treiderus, piedāvājot daudzlīmeņu komisijas – sākot ar 0,5% tiem, kuriem kopējais izsoles apjoms ir mazāks par 10 000 EUR. Augustā Bitstamp paziņoja par komisiju samazināšanu lieliem klientiem, padarot savu platformu pievilcīgāku institucionālā līmeņa investoriem.

Komisijas par depozītu un līdzekļu izvadīšanu atšķiras atkarībā no kontu papildināšanas metodes. Bitstamp strādā ar vienotās maksājumu zonas eiro (SEPA) – šis depozīts ir bez maksas, bet par līdzekļu izvadi tiek iekasēta fiksēta komisija 3 eiro apmērā.

Iepriekš Bitstamp nebija iekasējusi komisiju par kriptovalūtu izvadi, taču nesen ieviesta fiksēta komisija – 0.0005 BTC, 0.02 XRP, 0.001 LTC, 0.001 ETH, 0.0001 BCH. Kriptovalūtu depozīti ir palikuši joprojām bezmaksas.

Bitstamp reputācija

Aizvadītajos gados Bitstamp izdevies kļūt par vienu no autoritārākajām kriptovalūtu biržām industrijā – 2016. gadā birža kļuva par pirmo kriptovalūtas platformu, kura saņēma maksājumu iestādes licenci Luksemburgā, kas ļāva tai legāli veidot biznesu visās ES dalībvalstīs. 2019. gada aprīlī birža saņēma BitLicense no Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu departamenta.

Oktobrī Bitstamp paziņojusi par partnerību ar BitGo kompāniju, kura sniedz digitālo aktīvu glabāšanas pakalpojumus. BitGo izmanto III klases banku glabātavas kriptoaktīvu uzglabāšanai un ir noslēgusi apdrošināšanas polisi par 100 miljoniem, kas sedz kriptovalūtu zādzību vai zaudēšanas riskus.

Tomēr, tāpat kā daudzām kriptovalūtu biržām, Bitstamp nav nevainojama lietotāju līdzekļu aizsardzības vēsture. 2015. gada janvārī birža tika kompromitēta, – tad no karstā Bitstamp kriptomaka tika nolaupīti aptuveni 19 000 BTC (vairāk nekā $5 miljoni pēc tā brīža kursa). No publicētā oficiālā pārskata kļuva zināms, ka birža ir cietusi no plānotajiem pikšķerēšanas uzbrukumiem darbiniekiem, izmantojot sociālās inženierijas metodes.

Kopš tā laika birža ir ieguvusi mācību un tagad  98% no saviem līdzekļiem glabā aukstajos makos. Līdzekļus šajos makos katru gadu pārbauda viena no četrām lielākajām auditorkompānijām.

Kriptovalūtu birža Poloniex.

Birža kriptovalūta Poloniex, kas tika izveidota 2014. gadā ASV, šobrīd ir viens no populārākajiem treideru un investoru “spēļu” laukumiem. Pirms laikiem, kad 2017. gadā tirgū parādījās tāds milzis kā Binance, kā arī pirms biržas Circle iegādāšanās, kriptobirža Poloniex bija visu iecienīta platforma. Pavisam nesen Poloniex birža nolēma atdalīties no Circle un turpināt  darbu jaunā uzņēmuma Polo Digital Asset vadībā, un tas, iespējams, palīdzēs kriptovalūtu biržai atgūt savas agrākās pozīcijas tirgū.

Šī apskata sagatavošanas brīdī biržas lapā atradās vairāk nekā 60 kriptovalūtu aktīvu un 95 to tirdzniecības pāri. Arī tirdzniecības dienas apjoms biržā bija $16, 2 miljoni (jeb, aptuveni 1968 BTC; salīdzinājumam, Binance – 88 417 BTC).

Jāatzīmē, ka Poloniex kriptobirža atšķiras ar skaisto lietotnes dizainu, ērtu un saprotamu lietotāja saskarni, kas lieliski der gan pieredzējušiem treideriem, gan jaunpienācējiem. Izņemot tradicionālo spota biržu,  Poloniex jūs atradīsiet maržinālās tirdzniecības opcijas (sadaļa), kā arī sadaļu, tiem kas vēlas kreditēt ar saviem līdzekļiem citus tirgus dalībniekus – tāda opcija salīdzinoši nesen parādījās arī kriptovalūtu biržā Binance.

Kā reģistrēties un verificēties Poloniex biržā.

Lai reģistrētos Poloniex biržā, jāklikšķina uz Sign Up sākuma lapā – https://poloniex.com vai pašā augšējā labajā stūrī. Jums atvērsies cita lapa, kurā nepieciešams ievadīt dažus sākotnējos datus:

Jums ir nepieciešams veikt sekojošas darbības:

  • ievadiet savu vārdu ar angļu burtiem;
  • ievadīt uzvārdu ar angļu burtiem;
  • izvēlēties mītnes valsti no piedāvātā saraksta;
  • ievadiet dzimšanas datumu formātā “diena/mēnesis/gads” (piemēram, 31/12/2001);
  • ievadiet personīgo email, kuru vēlaties izmantot ilgstoši (nevar izmantot e-mail, kuru, piemēram, jūs
  • izmantojat  savā darbavietā, un kuram jūsu kolēģiem ir piekļuve – tas nav droši);
  • ievadiet paroli – ne mazāk kā 8 rakstzīmes (burti + lieli burti + cipari). Pati birža iesaka ne mazāk kā 32 nejaušus burtus un ciparus. Tāpat nav jāievada paroles no citām biržām vai parole no tās e-pasta adreses, ko izmantosit Poloniex;
  • aizpildīt captchu/ielikt ķeksīti;
  • piekrist biržas nosacījumiem un politikām (uzlikt ķeksīti);
  • noklikšķiniet uz SIGN UP.

Tālāk, ja esat to visu izdarījis pareizi, jūs dodaties uz lapu ar ziņojumu par nepieciešamību apstiprināt jūsu e-pastu, izmantojot Poloniex e-pasta adresi, kas nosūtīta uz jūsu e-pasta pastkastīti. Atverat vēstuli, nospiežat zaļo pogu VERIFY MY EMAIL (vai nu rakstiet pa e-pastu) un nonākat lapā, kur vajag ievadīt jūsu e-pasta adresi un paroli (iepriekš norādītās), kā arī atrisināt nelielu uzdevumu (piemēram, novietot bumbu pareizajā pozīcijā), “apstiprināt” to un noklikšķināt uz LOG IN, lai iekļūtu savā Poloniex kontā (iespējams arī, ka e-pasta norādīšana un paroles ievadīšana būs nepieciešama vēlreiz):

Tālāk birža pieprasīs profila anketas aizpildīšanu, lai uzsāktu Jūsu identitātes pilnīgas pārbaudes procesu atbilstoši KYC procedūrām:

Lai to izdarītu, jums ir jāiekļauj šādi dati:

– adrese, norādot mājas numuru, dzīvokli un ielas nosaukumu ar angļu burtiem;
–  apdzīvoto vietu ar angļu burtiem;
–  pasta indekss;
–  jūsu mobilā tālruņa numurs.

Kad jūs to aizpildāt, jūs nospiežat SUBMIT un nonākat lapā, kur tiek piedāvāts sagatavot personu apliecinošu dokumentu (pase, vadītāja apliecība u.c.). Vislabāk derēs – jūsu pase, ar kuru verificēšanas process var notikt visveiksmīgāk. Izlemjot, kuru dokumentu izvēlēties, noklikšķiniet uz OK. (Ņemiet vērā, ka jūs jau esat cilnē IDENTITY).

Jūs dodaties uz IDENTITY VERIFICATION, kur jānospiež Start.

Nākamajā lapā IDENTITY VERIFICATION ir jānorāda mītnes zeme un jānospiež vai nu Passport (ja jums ir pase), vai Driver ‘s license (ja esat izvēlējies vadītāja apliecību), Latvijas pilsoņiem birža piedāvās arī izvēli ID karte.

Tālāk varat nofotografēt dokumentu (Take photo), izmantojot jūsu datora kameru (nepieciešama augsta izšķirtspēja), vai arī no datora lejupielādēt gatavu fotoattēlu (Choose file). Šajā gadījumā ir atlasīta opcija Take photo. Fotoattēlam vai lejupielādētajam failam ir jābūt tā dokumenta lapai, kurā ir redzams jūsu fotoattēls.

Augšupielādējot dokumenta attēlu, jūs nospiežat Confirm un nokļūstat pēdējā COMPLETE cilnē, un jums ir jāgaida pilnīga verificēšana Poloniex biržā, ja esat izdarījis visu pareizi. Pilnībā verificēts konts ļaus jums izvest no biržas ne mazāk kā 25 000 dolāru diennaktī, un jūs varat kļūt par pilnvērtīgu tirdzniecības procesa dalībnieku šajā laukumā.

Jāatzīmē arī, ka iepriekšminētās operācijas, kas saistītas ar jūsu identifikāciju, jāveic pēc iespējas ātrāk, citādi jūsu laiks beigsies, un sistēma piedāvās to darīt vēlreiz.

Daži Poloniex konta iestatījumi

Tātad, ja esat reģistrējies un verificējis Poloniex, varat pierakstīties savā kontā un, atverot MY PROFILE, krītošā izvēlnē ar cilvēka siluetu augšējā stūrī, varat redzēt sava konta statusu – VERIFIED:

Tajā pašā augšējā stūrī, izvēlnē zem “uzgriežņu atslēgas” varat pielāgot divfaktoru autentifikāciju (TWO-FACTOR AUTHENTIFICATION – 2FA), kas ļaus ievērojami paaugstināt jūsu digitālo valūtu drošību. Tāpat ar “uzgriežņu atslēgu”, izņemot 2FA, jūs atradīsiet tādus nozīmīgus punktus kā:

  • bankas konta iestatījumi
  • API-atslēgu iestatījumi (ja izmantojat tirdzniecības botus);
  • paroles maiņas iespēju;
  • kā arī izeja no biržas LOG OUT.

Kā papildināt Poloniex kontu

Lai papildinātu Poloniex kontu, ir jānospiež BALANCES augšējā labajā stūrī, jānospiež DEPOSITS & WITHDRAWALS, un jums parādīsies nākamā lapa, kurā parādīsies jūsu maka saturs:

Šeit ir jāizvēlas Receive (“saņemt”), un pa labi tiks atvērts kriptovalūtu saraksts, kuru bilanci varat papildināt ar Poloniex (varat arī izmantot šo sarakstu, izmantojot patiesībā savu kriptovalūtu maku). Jāatzīmē arī, ka “Poloniex” līdzekļu izvadīšana notiek, izmantojot komandu Send (“sūtīt”), pēc kuras nospiešanas ir jānorāda cita maka adrese, uz kuru vēlaties izvest savus aktīvus.

Piemēram, jūs nolēmāt papildināt Poloniex maku ar Bitcoin. Tad jums ir jānospiež BTC pa labi (vai apakšā). Saraksta vietā tiks atvērts bloks ar jūsu bitkoin-adresi, kā arī svītrkods, kurš norādīs jūsu Bitkoin adresi  Poloniex biržā:

Tāpat varat papildināt Poloniex kontu ar citām kriptovalūtām. Kā minēts iepriekš, šādi saņemtie līdzekļi atspoguļosies jūsu kriptovalūtu maka sarakstā.

Diemžēl konta papildināšana uz Poloniex bankas karti vai izvade uz karti nav pieejama dažu valstu lietotājiem.

Galvenās kriptovalūtu biržas Poloniex sadaļas un interfeiss.

Biržas Poloniex galvenās sadaļas ir:

Spota tirdzniecības nodaļa – EXCHANGE. Šeit varat veikt pamatdarbības pirkšanai un pārdošanai. Piemēram, ja vēlaties pārdot savus bitkonus par Ethereum (ETH), tad labajā pusē jāizvēlas BTC un ETH rinda. Tad, tāpat kā operācijās ar jebkuru citu kriptovalūtu, jums būs pieejami:

  • atlasītā pāra cenas grafiks;
  • pirkšanas ordera veidlapa (šajā gadījumā Ethereum);
  • STOP-LIMIT ordera veidlapa;
  • Ethereum pārdošanas ordera veidlapa (šajā gadījumā šis orderis nav nepieciešams);
  • kā arī biržas “sveces”.

Ordera veidlapā par Bitcoin ir jānorāda cena, par kuru vēlaties iegādāties, kā arī vēlamo ETH daudzumu. Tālāk jānospiež Buy, un jums būs pirkums, kas tiks izpildīts uzreiz, kad tirgū parādīsies tie nosacījumi, kurus norādījāt jūs.

Maržinālās tirdzniecības sadaļa – MARGIN TRADING. Šajā sadaļā varat arī izstādīt maržinālās tirdzniecības (tirdzniecības ar kredīta piešķiršanu no biržas Poloniex) orderi. Tomēr jāsaprot, ka maržinālā tirdzniecība paredzēta vispieredzējušākajiem treideriem un ir ļoti riskanta darbības veids. Šis ir 90/90/90 likuma gadījums un visa Jūsus nauda parasti nonāk biržas kontā. Pirms uzņemties tādu tirdzniecību, ir pilnīgi skaidri jāsaprot maržinālās tirdzniecības mehānismi un smalkumi, kā arī tas, ka visticamāk ar 99% varbūtību savu depozītu zaudēsiet. Mēs kā sabiedriska organizācija, nenodarbojamies ar treidingu un nieiesakām to darīt arī citiem. Saudzējiet savus radiniekus un sevi pašu!

Maržinālās tirdzniecības orderu veidlapu aizpildīšana notiek analoģiski tam, kā bija EXCHANGE sadaļā, un šeit jūs izmantojat tādas komandas kā Margin Buy/Margin Sell. Lai uzsāktu maržinālo tirdzniecību uz Poloniex, lietotāja rīki jāpārvieto speciālā MARGIN kontā – tam ir jāuzvirza kursors uz BALANCES augšējā stūrī, jāizvēlas TRANSFER BALANCES. Tādējādi līdzekļus var pārvest starp EXCHANGE, MARGIN TRADING un LENDING.

Pašā Poloniex biržā ir arī detalizēta instrukcija, kas izskaidro maržinālās tirdzniecības īpatnības šajā laukumā, kas jebkurā gadījumā prasa lielu pieredzi no treidera.

Kreditēšanas nodaļa – LENDING. Šī sadaļa ir paredzēta tiem kriptovalūtu īpašniekiem, kuri vēlas piešķirt savus līdzekļus citiem treideriem, kuri tos ņems par procentiem. Attiecīgi, kuri vēlas saņemt kredītu no citiem treideriem, arī var izmantot šīs kriptobiržas “Poloniex” iespējas.

Kriptovalūtu birža Bitmex

Bitcoin Mercantile Exchange vai BitMEX (Bitmex) ir tirdzniecības platforma pieredzējušiem kriptotreideriem, kas ļauj pirkt un pārdot kriptovalūtas līgumus vai kontraktus (nevis pašus digitālos aktīvus) kombinācijā ar maržinālo tirdzniecību (tā ir tirdzniecība, izmantojot kredītplecu).

Uzņēmuma vēsture un BitMEX reputācja

Birža BitMEX tika izveidota 2014. gadā un to paveica  trīs eksperti  finansēs, treidingā un tīmekļa izstrādē – Arturs Heiss, Bens Delo un Semjuels Rīds. Biržu pārvalda HDR (Hayes, Delo, Reed) Global Trading, kas strādā Seišelu salu jurisdikcijā (tas ir, ārzonas uzņēmums).

Galvenais izpilddirektors un faktiski biržas publiskā persona ir Artūrs Heiss. Viņš ieguva ekonomista diplomu Pensilvānijas Universitātes Vortonas Biznesa skolā, pēc tam devās uz Honkongu praksē Deutsche Bank, kur vēlāk sāka strādāt par deriatīvu treideri. 2013. gada sākumā Heiss aizgāja no Deutsche Bank un pārgāja uz CitiBank, bet tur viņš nostrādāja tikai dažus mēnešus. Tieši tad Heiss uzdūrās rakstam par bitkoinu, kas galu galā mainīja viņa dzīvi.

Bens Delo absolvēja Oksfordas Universitāti ar maģistra grādu matemātikā un informātikā. Viņam ir vairāk nekā desmit gadu pieredze augstfrekvenču tirdzniecības sistēmu izstrādē tādiem uzņēmumiem kā JPMorgan un IBM. 2019. gadā 34 gadus vecais Delo kļuva par jaunāko britu self-made miljardieri.

Semjuels Rīds ir BitMEX tehniskais direktors. Viņš absolvēja Vašingtonas un Lī Universitāti specialitātē “datorzinātne”. Rīds pirms Bitmex strādāja par divu tehnoloģiju kompāniju tehnisko direktoru: Tixelated un Global Brand Solutions no Honkongas.

Gadu gaitā BitMEX sevi pierādījusi kā viena no drošākajām kriptovalūtas platformām – līdz šim birža nav uzlauzta. Birža vairākkārt ir saskarusies ar lietotāju līdzekļu masveida izvadi, bet ir veiksmīgi tos apstrādājusi, tāpēc nevar teikt, ka BitMEX ir “daļēju līdzekļu” pārvaldības fans. Birža pārvalda savu apdrošināšanas fondu, kurā šobrīd atrodas vairāk nekā 31 000 bitkoinu – to izmanto likvidēto pozīciju segšanai biržas platformā. Birža neprasa maksājumus no treideriem, kuriem ir negatīva bilance kontā (ja tie tiek likvidēti darījumā ar plecu). Tā vietā BitMEX izmanto savu apdrošināšanas fondu, lai garantētu, ka darījuma laimējusī puse saņems sagaidāmo peļņu, pat ja zaudētās puses zaudējumi nesedz laimējušās puses peļņu.

No otras puses, pateicoties iespēju veikt maržinālo tirdzniecību ar plecu 100 x ļoti svārstīgā tirgū, daudzi treideri pielīdzina tirdzniecību biržā azartspēlēm un mēs tam pilnībā piekrītam. Birža ir pazīstama ar pozīciju likvidēšanu par simtiem miljonu dolāru īsā laika periodā, tāpēc tirgot biržā var tikai pieredzējuši treideri. Pat tiem treideriem, kuriem ir tirdzniecības pieredze, piemēram, spota tirgū ar bitkoinu, vispirms ieteicams vingrināties platformas testa versijā – https://testnet.bitmex.com. Testnets BitMEX darbojas autonomi no galvenās BitMEX platformas, un demo-rēķins tajā jāveido atsevišķi.

Kopumā tirdzniecība Bitmex būtiski atšķiras no treidinga spota tirgū, bet, par laimi, biržai ir pieejama detalizēta dokumentācija arī angļu un krievu valodā, ar kuru ieteicams iepazīties visiem treideriem neatkarīgi no tirdzniecības pieredzes, jo biržā sniegtajiem instrumentiem ir ļoti daudz nianšu.

Reģistrēšanās BitMEX

Svarīga BitMEX priekšrocība ir anonimitāte – reģistrācijai biržā nepieciešama tikai e-pasts. Bet tas protams drīzumā mainīsies un saskaņā ar izmaiņām ASV un EU likumdošanā – KYC reģistrācija būs visās kriptovalūtu biržās.

Lai sāktu, pārejiet uz vietnes BitMEX vietni. https://www.bitmex.com. Ir iespēja mainīt displeja valodu uz krievu, kas būs pierastāk vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem ir labas krievu valodas lietošanas prasmes:

Pēc tam nospiežam pogu Reģistrācija:

Izmantojiet šo lapu, lai norādītu savu e-pasta adresi un izdomātu paroli (izmantojiet sarežģītu paroli, lai atkārtoti neizmantotu vecās paroles un labi to noglabājiet). Ievērojiet, ka saskaņā ar klientu apkalpošanas noteikumiem BitMEX nesniedz savus pakalpojumus lietotājiem no virknes jurisdikcijām, tostarp ASV, Honkongas.

Pēc tam jums būs jāapstiprina e-pasta ziņojums no BitMEX.

Pēc iestāšanās biržā jūs ieraudzīsiet biržas saskarni, kura var nobiedēt jaunpienācējus, jo izskatās pēc lidmašīnas Boeing 777 vadības paneļa, bet atkal, BitMEX – tā ir pieredzējušu teideru birža un pirms tam, lai uzsāktu reālu tirdzniecību, labāk pavingrināties ar demo-rēķinu. Uzreiz pēc ieejas biržā iesakām pārslēgties uz “pamatparametriem” (šim nolūkam jāklikšķina uz lietotāja vārda augšējā stūrī), pēc vēlēšanās var mainīt krāsu noformējumu, bet vadības paneļa izskatu mainīt uz paplašināto. Pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Account un drošība”. Sadaļā Drošība ieteicams uzreiz iespējot divfaktoru autentifikāciju (izmantojot Google Authenticator vai Authy).

Vēl viena BitMEX īpatnība, ka tai ir pilnībā adaptīva saskarne, ko varat pielāgot — ieslēgt/izslēgt logus, pārvietot un mainīt to lielumu. Atsevišķi pielāgojiet sānjoslu – noklikšķinot uz iestatīšanas pogas, varat to pārvietot uz kreiso pusi vai noņemt.

Depozīts un līdzekļu izvadīšana

Lai gan BitMEX sniedz iespēju strādāt ar dažādiem kriptoaktīviem, pati birža strādā tikai ar bitkoinu – konta papildināšana un līdzekļu izvadīšana notiek tikai šajā kriptovalūtā un diez vai šī situācija mainīsies tuvākajā nākotnē.

Lai papildinātu kontu, jānospiež uz Bilance un jāpāriet uz sadaļu Depozīts:

Pēc tam atvērsies logs ar jūsu depozīta bitcoin-adresi, uz kuru nepieciešams pārskaitīt savus bitkoinus. Depozīta ieskaitīšana notiks pēc viena apstiprinājumu blokķēdē, pēc tam varēs uzsākt tirdzniecību biržā.

Ja līdzekļu ievade biržā ir pieejama visu diennakti, tad izvade notiek tikai vienu reizi dienas laikā, plkst. 13:00 UTC. BitMEX neiekasē komisiju par līdzekļu ievadi/izvadi (tiek iekasēta tikai bitkoina tīkla komisija, kuru nosaka atkarībā no blokķēdes noslodzes). Kas jāsaprot, ka neprofesionālim birža Bitmex ir 100% iespēja zaudēt savu naudu un faktiski tas ir Lasvegasas kazino, kurš nekad pats nezaudē. Tāpēc arī pa tīklu klejo daudz dažādu memu ar Artūru galvenajās lomās, jo tas ko vajadzētu saprast visiem un atkārtot pirms gulētiešanas kā mantru – kazino vienmēr uzvar 🙂

LocalBitcoin

LocalBitcoins ir bitkoinu tirdzniecības peer to peer populārā birža (p 2 p ). Aplūkosim iespējas, ko piedāvā šī birža, lai jūs noskaidrotu, vai tā ir piemērota jums.

LocalBitcoins apskats

Birža LocalBitcoins tika dibināta 2012. gadā Somijā un to nodibināja Jeremija Kangass, lai gan tagad biržu vada Nikolass Kangass. Platforma ātri iekaroja popularitāti, un tās serviss šobrīd ir pieejams vairāk kā 240 valstīs. Salīdzinoši nesen uzņēmums ir palaidis apakšplatformu ar nosaukumu LocalEthereum, kas atbalsta peer to peer operācijas Ethereum pirkšanai un pārdošanai.

Platforma tieši savieno pircējus un pārdevējus, kuri var izmantot vairāk nekā 40 maksāšanas veidus. Pēdējā laikā gan tika likvidēts tāds maksājuma veids kā skaidrā nauda, jo ES likumdošana šajā jomā kļuvusi stingrāka.

Atbalstītās valūtas un valstis

Kā izriet no nosaukuma, platforma LocalBitcoins atbalsta tikai bitkoinu tirdzniecību, ļaujot treideriem izmantot visdažādākās fiat valūtas, ieskaitot amerikāņu dolārus, eiro, sterliņu mārciņas, Austrālijas dolārus (AUD), Kanādas dolārus (CAD), Ķīnas juaņas (CNY) un 120 citas valūtas.

Platforma pieejama 248 valstu iedzīvotājiem un 7789 pasaules pilsētām. Valstis, kuras nevar piekļūt LocalBitcoins regulēšanas un starptautisko finanšu ierobežojumu dēļ, ir ASV, Ķīna, Indonēzija, Sīrija, Irāna un Ziemeļkoreja.

Savietojamība

Interfeiss LocalBitcoins darbojas visās galvenajās tīmekļa pārlūkprogrammās, kā arī datoru un planšetdatoru (Windows, Mac) operētājsistēmās, kamēr mobilā lietojumprogramma ir pieejama tikai ierīcēm ar Android ierīcēm.

Saskarne

LocalBitcoins biržas interfeiss atšķiras ar vienkāršu un saprotamu dizainu, kas ļauj katram lietotājam atrast to, kas nepieciešams, neizmantojot pārmērīgu navigāciju pa vietni.

Mobilā aplikācija “Local Trader” LocalBitcoins biržai ir atvērtā koda programmatūra ierīcēm ar Android atbalstu. Taču ir ziņojumi par to, ka lietojumprogrammai ir daudz kļūdu un problēmu, pierakstoties sistēmā.

Reģistrācija un verificēšana LocalBitcoins vietnē

Apmeklējiet vietni LocalBitcoins un noklikšķiniet uz Sign up free/Reģistrēties bez maksas.

Ievadiet: lietotājvārdu, e-pastu, parole (divas reizes), kapču;un noklikšķiniet uz Reģistrēties;
Savā epasta pastkastītē noklikšķiniet uz saites, lai apstiprinātu e-pasta adresi;
Jūs dodaties uz lapu, kurā jānorāda vārds, uzvārds, mītnes valsts kods, tālruņa numurs, mītnes zeme, paredzamais tirdzniecības apgrozījums euro, atbilde “jā” vai “nē” par jūsu politisko nozīmīgumu;
Nākamajā lapā, kad ievadīsit kodu, ko nosūtīja ar  SMS, jūs dodaties uz 0. līmeni, kas pagaidām neļauj veikt darījumus.
Jūs varat tikai iekļūt jūsu kontā, piemēram, veikt verificēšanu 1., 2. un 3. līmenī, lai patiesi paplašinātu jūsu tirdzniecības iespējas. Pat vienkārša konta papildināšana ar bitkoīniem no jums prasīs verificēšanu ar personu apliecinošu dokumentu.

Lai veiktu tālākus verificēšanas līmeņus, augšējā labajā stūrī jānospiež bultiņa blakus cilvēka siluetam un jāizvēlas Iestatījumi > Pārbaudīt > Pāriet uz nākamo līmeni. Jums būs jāveic piedāvātie pārbaudes posmi, lai uzlabotu savu statusu Localbitcoins. Turklāt “0” paredz darījumu apjomu ne vairāk kā €1000 gadā, “1. līmenis” – līdz €20 000, “2. līmenis” – līdz €200 000, “3. līmenis” – neierobežots darījumu apjoms.

Bitkoinu pirkšana un pārdošana LocalBitcoin

  • Lai redzētu citu treideru piedāvājumus, ir jāpāriet uz Ātrā pirkšana/Ātrā pārdošana (QUICK BUY/QUICK SELL);
  • Atlasiet savu valsti no uz nirstošās izvēlnes;
  • Atlasiet vēlamo maksāšanas metodi nolaižamajā sarakstā Visi tiešsaistes piedāvājumi un noklikšķiniet uz Meklēt;
  • Jūs redzēsiet treideru sarakstu, kas atbilst jūsu kritērijiem;
  • Atlasiet piedāvājumu no saraksta;
  • Blakus katram piedāvājumam ir poga “Iegādāties” vai “Pārdot”, kurā atrodat informāciju par šo personu. Šeit varat ieraudzīt pārdevēja/pircēja reputāciju, uzzināt viņa veikto darījumu skaitu, novērtējumu sistēmā un verificēšanas statusu;
  • Ielaižoties darījumā, pircējs un pārdevējs vienojas ar visiem tā nosacījumiem. Viņi var arī sazināties tieši, lai vienotos par darījuma noteikumiem – maiņas kursu, laiku un tikšanās vietu (ja esat vienojušies par personisku tikšanos), utt.;
  • Atstājiet atsauksmi pēc darījuma pabeigšanas.
  • Ja vēlaties izveidot savu tirdzniecības piedāvājumu, jums ir jāpāriet uz sadaļu Izvietot sludinājumu.

Komisijas LocalBitcoins

LocalBitcoins iekasē fiksētu komisiju 1% no pārdevējiem un neņem komisijas no pircējiem. No katra norēķinu konta tiek iekasēta arī tirdzniecības komisija 0,5% apmērā.

Ja rēķinā iekļautā konta apmaksai tiek izmantota ārējā Bitcoin transakcija, tad jums būs jāmaksā bitkoina tīkla komisija (tā tiks atskaitīta no jūsu izrakstītā rēķina summas).

Komisijas maksa par bitkoinu reģistrāciju, pirkšanu/pārdošanu, kā arī par LocalBitcoins maku lietošanu nepastāv, taču jāapmaksā bitkoina tīkla transakciju komisijas, kuras tiek piemērotas konkrētajā laika posmā.

Maksāšanas metodes LocalBitcoins

Lietotājiem LocalBitcoins ir plašs maksāšanas veidu saraksts; daži no tiem:

  • Bankas pārskaitījums;
  • Kredītkartes;
  • Kriptovalūtas;
  • Jandeksa nauda
  • Amazon dāvanu karte;
  • Google Wallet;
  • PayPal;
  • Square Cash;
  • Venmo;
  • Western Union;
  • Xoom.

Drošības uzstādījumi LocalBitcoins sistēmā

Platforma LocalBitcoins ietver tādus drošības elementus kā divfaktoru autentifikācija, HTTPS šifrēšana, SMS – un email-brīdinājumi, PGP šifrēšana email un email serviss.

Eskrova serviss darbojas tā, lai uz laiku pieturētu pircēja nosūtītos līdzekļus. Līdzekļi tiek atbrīvoti tikai pēc tam, kad pārdevējs ir apstiprinājis darījuma veiksmīgu norisi.

Birža Localbitcoins tika uzlauzta 2015. gadā, un tad tika zaudēti 17 BTC no klientu makiem. 2018. gadā hakeri uzlauza Localbitcoins serverus, bet klientu dati tolaik necieta. 2019. gada janvārī hakeri uzlauza sešus lietotāju kontus un nolaupīja 7,9 Bitcoin.

Lai gan atšķirībā no citām biržām, Localbitcoins nepiedāvā glabāt kriptovalūtas pircējiem, pārdevēji uz šīs platformas izmanto eskrova servisu līdzekļu pagaidu uzglabāšanai, un šai darbībai tīri dabīgi piemīt noteikta riska pakāpe.

Tehniskais atbalsts LocalBitcoins sistēmā

Klientu atbalsts LocalBitcoins, tāpat kā daudzām platformām, darbojas 24/7h režīmā pēc rindas sistēmas, taču daudzi cilvēki sūdzas, ka viņi bieži nesaņem atbildes uz saviem ziņojumiem.

LocalBitcoins reputācija

Daudzi LocalBitcoins klienti ziņo, ka ar viņiem sazinās krāpnieki.

Tīklā jūs atradīsiet daudzus stāstus, kuros aprakstīts, kā lietotāji LocalBitcoins nonākuši pie krāpniekiem, kas būtiski ietekmē biržas LocalBitcoins reputāciju. Diemžēl krāpnieki cenšas piekļūt lietotāju līdzekļiem ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Kopumā peer to peer tirdzniecība ir saistīta arī ar riskiem, un tādēļ treideri veic attiecīgus piesardzības pasākumus.

Pie platformas LocalBitcoins ir arī sadaļa, kurā lietotāji publicē brīdinājumus par krāpniekiem, kas ļauj citiem treideriem nesazināties ar šādiem lietotājiem.

Interesanti ir tas, ka, kad LocalBitcoins platforma sāka piemērot stingrākas KYC procedūras 2018. gada sākumā, šajā laikā tā saskārās ar milzīgu negatīvu reakciju no kopienas puses. Šīs biržas anonimitāte jau iepriekš tika uzskatīta par “milzīgu plusu”, jo reģistrācijai bija nepieciešams tikai email.

Tādējādi konta verificēšana LocalBitcoins ir kļuvusi obligāta visiem reklāmdevējiem un lietotājiem, kuru tirdzniecības apjoms pārsniedz noteikto ierobežojumu. Patiesībā šis solis ir paredzēts lietotāju aizsardzībai pret krāpniekiem, naudas atmazgāšanu un noziedzīgu darbību novēršanai.

LocalBitcoins plusi:

  • Plašs apmaksas variantu klāsts;
  • Plaša izmantošanas ģeogrāfija;
  • Pirkšanas/pārdošanas apjomu neierobežotība (atbilstoša verificēšanas līmenim);
  • Vienkārša komisiju struktūra;
  • Pircēju komisijas neesamība.

LocalBitcoins mīnusi:

  • Pilnīgas anonimitātes trūkums;
  • Komisijas ir augstākas nekā vidēji tirgū;
  • Liela varbūtība sastapt krāpniekus;
  • Atkarība no pārdevēja, kuram jāapstiprina maksājums;
  • Cenas LocalBitcoins var būt augstākas par bitkoina tirgus vērtību.

Šīs ir tikai dažas biržas no TOP10 saraksta, bet, piemēram, ja esat Āzijas un suši cienītājs, tad Jums varbūt vairāk piestāvēs Binance. Ja esat vienkāršs, kā kovbojs ar zilajiem džinsiem, kovboja zābakiem un laso – Jums varbūt vairāk piestāvēs Coinbase. Izvēle katrā ziņā ir Jūsu preogatīva, mēs tikai sniedzam bezmaksas informāciju saviem lasītājiem. Galvenais – savaldiet savu riska apetīti!

Tas ko vajadzētu ievērot par visiem 100%, – neturiet lielas naudas summas kriptovalūtu biržās, tās regulāri uzlauž un var gadīties, ka savu līdzekļu atgriešana ir jāgaida daudzus gadus, – iegādājieties aparātu makus Ledger Nano, Trezor Model T vai citus un tur glabājiet savas kriptovalūtu maku atslēgas – tas ir visdrošākais veids, tikai neaizmirstiet paroles un pin kodus, tos vajag pierakstīt un glabāt vismaz trīs vietās, lai nodrošinātos pret stihiskām nelaimēm. Galvenais ir saprast, ka turpmāk Jūs pats esat banka, kas atbild par savu ieguldījumu drošību;-)

P.S. Ja visa šī informācija jums palīdzējusi , tad neaizmirstiet lūdzu par ziedojumu mūsu mājas lapas atbalstam, –  tā jūs atbalstāt Latvijas iedzīvotāju informētības palielināšanu par Bitcoin un citām kriptovalūtām, kā arī to, ka telefonkrāpnieki vairs Latvijas iedzīvotājus tik vienkārši apkrāpt nevarēs. Tas Latvijas ekonomikai nāks tikai par labu.

© 2019 The Bitcoin Foundation Latvia

error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!

Ziņas e-pastā