Sun. Jul 14th, 2024

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Iekārtas un testi

Šajā nodaļā iepazīstināsim ar iekārtām, kuras izmanto lai uzturētu Bitkoina tīklu, kā arī lieto, lai glabātu bitkoinus – gan Bitkoina  nodes, gan aparātu maki. Testus veiksim mēs paši, gan arī publicēsim citu kolēģu veikto testu informāciju. Bieži vien šādi testi tiek izmantoti negodīgās konkurences cīņās, tomēr dažu testu rezultāti būtu jāņem vērā arī mums – lietotājiem un izstrādātājiem.

Pilnās nodes (mezgli) ir Bitcoin ekosistēmas pamata sastāvdaļa. Tās ne tikai verificē transakcijas, bet arī atbalsta tīkla decentralizāciju un nodrošina lietotāju konfidencialitāti. Pilnās nodes ir ļoti svarīgas Bitkoina ekosistēmai, un šajā materiālā mēs aplūkosim, kādi risinājumi ir pieejami tirgū šobrīd. Protams, ja Jums ir lieks portatīvais dators, tad varat izmantot pamācību pilnas Bitkoina nodes uzstādīšanai, kas publicēta mūsu mājas lapas sadaļā Bitkoina node. Šeit piedāvājam pilno Bitkoina nodu apskatu, kas pieejamas  tirgū šobrīd.

Kas ir pilnā node?

Pilnā Bitkoina node ir jebkurš dators, kas savienots ar blokķēdi 24/7 režīmā un ir pilnībā sinhronizēts ar citām nodēm. Pilnās Bitkoina nodes glabā visus blokķēdes datus, sākot ar ģenēzes-bloku.

Pilnās nodes bez maksas apkalpo tīklu, ielādē un validē katru bloku ar transakcijām, vadoties vienīgi pēc konsensa algoritma un ir pilnīgi neatkarīgas. Pilnās nodes noraida konsensam neatbilstošus blokus vai atsevišķas transakcijas.

Tradicionāli vienkāršākais un saprotamākais risinājums ir izvietot oriģinālo Bitcoin Core uz kāda no Jūsu datoriem. Bitcoin Core ir populārākais pirmās kriptovalūtas tīkla klients. Šis process paredz lejupielādēt un instalēt atbilstošu programmatūru, pielāgot nepieciešamās opcijas, kā arī veikt atkārtotu blokķēdes datu sinhronizēšanu.

Tomēr atkarībā no aprīkojuma šis process var aizņemt laiku no dažām diennaktīm līdz pat dažām nedēļām – acīmredzot ne visērtākais variants, kad gribas pēc iespējas ātrāk pievienoties bitkoina tīklam kā pilnas nodas īpašniekam. Arī Bitcoin Core izmantošana nosaka vismaz noteiktu minimālu nepieciešamo lietotāja tehniskās kompetences līmeni.

Uzmanību!!! Izvēloties to vai citu produktu, jāveic tā izpēte, tostarp atsauksmes par ražotājkompāniju. Ja piegādātājs sola veikt blokķēdes sinhronizāciju paketē, tad šis moments arī rūpīgi jāizpēta – garantijas, ka trešā puse nav ļaunprātīga, neviens nekad nevar dot.
Dažkārt var būt arī citas situācijas, kad ražotāja nodomi ir pilnīgi labvēlīgi, taču trešās puses var nolaupīt kritiski svarīgus datus – mūsu gadījumā tās ir privātas maku atslēgas.

Casa Node

Produkts no Kalifornijas kompānijas Casa piedāvā vairākus abonementa plānus, kuros ietilpst aparatūras maki, maksājumu serviss BTCPay Server, risinājumi privātām atslēgām un citām lietojumprogrammām. Balvu par Bitkoina tīkla atbalstu ar Casa aparatūras nodi un ieguldījumu tās decentralizācijā var saņemt iknedēļas.

Kompānijas pārstāvji apgalvo, ka Casa Node ir šodienas vispopulārākais produkts tirgū fizisku ierīču segmentā. 2020. gada sākumā tiek gaidīta Casa Node 2 piegādes sākšana – atjaunināta produkta versija ar dubultotiem operatīvās atmiņas rādītājiem un SSD cieto disku, kā arī Bitcoin Core un lnd klienta atbalstu Lightning Network tīklam.

Casa nodes iekšpusē Jūs atradīsiet to pašu mums zināmo Raspberry Pi, jaunākajā versijā – ceturto. Kā izveidot Bitkoina nodi ar Raspberry Pi, ja negribas nevienam maksāt,  varat redzēt mūsu mājaslapas nodaļā – Bitkoina node.

Tutorial: Setting up Your Casa Node

Tutorial: Enabling Tor on your Casa Node

Tutorial: Getting Started With Sats App from Casa

Nopirkt iespējams šeit: https://store.casa/lightning-node/

Nodl

 

Nodl var uzskatīt par tiešo konkurentu Casa, turklāt cenu ziņā uzņēmums iet nedaudz tālāk, piedāvājot virkni premiālo opciju. Viena no tām ir Nodl Dojo, kas orientēta uz paaugstinātu lietotāju privātumu $849.
Izstrādātāji piedāvā monētu miksēšanas atbalstu un Samourai Wallet integrāciju. Lētāka ierīces versija sākas ar $499. Šeit ietilpst:

RAM: 4GB dual-channel LPDDR4
Storage: 16 GB eMMC (boot) + 1 TB SSD
Ierīcē ir jau ir instalēti: Bitcoin Core, BTCPay Server, ElectrumX, Dojo Server, Whirlpool CLI

Kas lācītim vēderā? To var redzēt šeit: Dissecting the nodl

Svarīga atšķirība no Casa ir abonēšanas trūkums, tas ir, – klients maksā vienu reizi par iegādāto ierīci.

Iegādāties Nodl Bitkoina nodi iespējams šeit: https://shop.nodl.it/en/home/38-nodl-dojo.html

 

Lux Node

Salīdzinoši jaunā kompānija no Maiami arī nolēma konkurēt ar “smagsvariem”, piedāvājot savu aparatūras nodas versiju. Turklāt, preinstalējot visus tos pašus Bitcoin, BTCPay Server un Lightning Network, Lux Node darbojas Ubuntu operētājsistēmā un piedāvā 8 GB operatīvās atmiņas – divreiz vairāk nekā visas iepriekš minētās ierīces.
Tāpat pēc noklusējuma tā piedāvā opcijas – Lightning Network klientiem orientētu programmatūru Ride the Lightning un Thor no Bitrefill.

Salīdzinoši jaunais uzņēmuma vecums liek būt uzmanīgiem, pērkot šo ierīci. Starta cena ir no $399.

Lux Node var iegādāties šeit: https://luxnode.io/shop/

RaspiBlitz

Christian Rotzoll – Raspiblitz

How To Build A Bitcoin Lightning Full Node, Raspiblitz Budget Crypto Project For Windows and Mac

BTCIOT Tutorial – Raspiblitz LN Node

Berlīnes jaunuzņēmums Fulmo prezentējis  DIY (izgatavo pats) aparatūras komplektu Raspberry Pi4 + SSD, kas ietver pilnu Bitkoina un Lightning Network nodu ar savu operatīvo sistēmu.

Par 279 dolāriem var saņemt pilnībā sinhronizētu Bitcoin blokķēdi + pilnu nodi Lightning Network ar iespēju saņemt atlīdzību par maksājumu procesiem. Mazu, ļoti mazu gan. 

Iegādāties RaspBlitz var šeit: https://lightninginabox.co/product/raspiblitz-raspberry-pi-lightning-node/

Šis protams nav pilns saraksts ar gatavām Bitkoina nodēm, bet tas ko der atcerēties – palaižot Bitkoina nodu – Jūs kļūstat par Banku, Jums vairs nav nepieciešami starpnieki, kuri dzīvo no Jūsu komisijām. Tagad vēlreiz un ar lieliem burtiem

 – palaižot Bitkoina nodu – Jūs kļūstat par savdabīgu neatkarīgu banku, Jums vairs nav nepieciešami starpnieki, kuri dzīvo no Jūsu komisijām,- var iesaldēt, neatvērt, nobloķēt kaut ko! To sauc par brīvību!  ….B R Ī V Ī B U….

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!